Tłocznia jamy brzusznej

Tłocznia jamy brzusznej

Tłocznia jamy brzusznej- jednoczesny skurcz przepony, mięśni ściany jamy brzusznej  przepony miednicy zwiększa ciśnienie śródbrzuszne (tłocznia jamy brzusznej). W efekcie działania ciśnienia dochodzi do stabilizacji tułowia i zmniejszenia napięcia na kręgosłup (głównie w odcinku lędźwiowym) oraz wzmocnienia i usztywnienia ściany tułowia tak jak ściany nadmuchanej piłki.  Czynności te wykonywane są automatycznie podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów.  Zmniejsza to nacisk na krążki międzykręgowe. Działając na górną część odcinka lędźwiowego kręgosłupa, nacisk zmniejsza się o ok. 50%, a działając na jej dolną część o blisko 30%. Oznacza to, że siły nacisku wywierne na mięśnie głębokie grzbietu mogą być zmniejszone o więcej niż 50%. Zjawiska re wyjaśniają, jak ważne jest prawidłowe napięcie mięśni ściany jamy brzusznej w zapobieganiu i leczeniu chorób kręgosłupa.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.