Powięzie mięśni, kaletki maziowe.

Powięzie mięśni, kaletki maziowe.

Powięzie mięśni zbudowane są z tkanki łącznej włóknistej. Wpływają one na kształt i położenie mięśnia oraz umożliwiają leżącym obok siebie mięśniom lub grupom mięśni przesuwanie się względem siebie, ze stosunkowo małym tarciem( zmniejszenie tarcia oznacza zwiekszenie siły mięsnia).

Kaletka maziowa chroni ścięgna i ułatwia ich przesuwanie się bezpośrednio na kości. Ich budowa podobna jest do budowy torebki stawowej.

Maź stawowa pełni trzy główne funkcje:

-odżywia powierzchnie stawowe poprzez dyfuzję,

- nawilża powierzchnie stawowe, aby zredukować tarcie,

-amortyzuje wstrząsy i rozkłada siły nacisku i naprężeń.

Powierzchnie kości pokryte są warstwa chrząstki szklistej  o różnej grubości.  Zależy ona w  większości od siły nacisku działającej w obrębie stawu.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.