Chrząstka stawowa

Chrząstka stawowa

Powierzchnie stawowe kości pokryte są warstwą chrząstki szklistej o różnej grubości. Grubość chrząstki stawowej zależy od siły nacisku działającej w obrębie stawu i waha się od 1mm do 2 mm w stawach międzypaliczkowych ,   2-4 mm w stawie biodrowym i 5-7 mm w stawie rzepkowo- udowym. Chrząstka jest bardzo sprężysta, pozwala jej to na przenoszenie sił w czasie ruchu, jednocześnie potrafi wytrzymać duże obciążenia działające na staw w czasie ruchów ciała. Nie jest unerwiona, nie posiada naczyń krwionośnych ani chłonnych. Skłdników odżywczych dostarcza chrząstce maź stawowa, która jednocześnie ją nawilża. Odżywianie to następuje gdy staw jest w ruchu, a to bardzo istotny fakt  punku widzenia rehabilitacji. Najistotniejsze funkcje chrząstki stawowej to: ochrona stawu przed tarciem, odpowiednie rozłożenie sił obciążających, amortyzacja obciążeń.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.