Punkty orientacyjne kręgosłupa

Punkty orientacyjne kręgosłupa

Wyrostki kolczyste kręgów są widoczne jako niejednorodne uwypuklenia skóry.  Są to łatwo wyczuwalne struktury kostne i stanowią ważne punkty orientacyjne i topograficzne.  Poniżej opiszę najważniejsze z nich z punktu widzenia badania symetrii układu ruchu i  w następstwie prowadzenia stosownej terapii.

Wyrostek kolczysny 7 kręgu szyjnego jest najbardziej wystającym ze wszystkich wyrostków.  Znajduję sie w miejscu połączenia odcinka szyjnego z odcinkiem piersowym kręgosłupa.

Wyrostek kolczysty 3 kręgu piersiowego umiejscowiony jest w linii łączącej grzebienie prawej i lewej lopatki.

Wyrostek kolczysty 7 kręgu piersiowego położony jest w linii łączącej kąty dolne łopatek.

Wyrostek kolczysty 12 kręgu piersiowego leży nieco poniżej polączenia kręgosłupa z żebrem dwunastym

Wyrostek kolczysty 4 kręgu lędźwiowego leży na wysokości linii łączącej najwyższe punkty grzebieni biodrowych.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.