Połączenie kręgosłupa z obręczą kończyny dolnej.

Połączenie kręgosłupa z obręczą kończyny dolnej.

Kręgosłup posiada fizjologiczne krzywizny i łączy się z obręczą kończyny dolnej, tworząc charakterystyczne kąty. Wartość wyznaczonych kątów wykorzystuje się w badaniach radiologicznych podczas rozpoznawania wad postawy, zniekształceń kręgosłupa i tułowia.

Kąt lędźwiowo- krzyżowy to kąt zawarty między osią kręgosłupa lędźwiowego a osią długą kości krzyżowej. Jego wartość wynosi około 143 stopnie.

Kąt krzyżowy- to kąt zawarty między płaszczyzną poziomą a podstawą kości krzyżowej. Jego wartość wynosi około 30 stopni.

Kąt pochylenia miednicy mniejszej- to kąt zawarty między płaszczyzną wejścia miednicy mniejszej, a płaszczyzną poziomą. W postawie wyprostowanej kąt ten wynosi około 60 stopni i zmienia się w zależności od ustawienia miednicy. W postawie wyprostowanej i prawidłowym ustawieniu miednicy kolec biodrowy przedni górny i tylny górny leżą w tej samej płaszczyźnie poziomej.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

 

 

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.