Terapia manualna metodą Kaltenborn- Evjenth cz.I

Terapia manualna metodą Kaltenborn- Evjenth cz.I

Terapia manualna Kaltenborn- Evjenth to metoda postępowania rehabilitacyjnego. Stworzona i opracowana została przez dwóch norweskich fizjoterapeutów: Freddy’ego Kaltenborna oraz Olafa Evjentha.

Pracując nad koncepcją w roku 1972 opracowali oni system Ortopedycznej Terapii Manualnej (OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept), który ze względu na swoją unwersalność i skuteczność stanowi jeden z najbardziej rozpowszechnionych na świecie fizjoterapeutycznych modeli leczniczych. Szkolenia z tej metody wyposażają fizjoterapeutów w kompleksowy system badania oraz leczenia pacjentów z  ortopedycznymi oraz neurologicznymi dysfunkcjami narządu ruchu.

Za pomocą specjalistycznych testów manualnych i w oparciu o testy ortopedyczne powszechnie stosowane w środowisku ortopedycznym można dokładnie zróżnicować  czy źródłem bólu np. okolicy stawu ramiennego jest zbyt napięty mięsień, uciśnięty nerw, czy też zmieniony chorobowo staw. Dzięki precyzyjnemu badaniu mamy możliwość zastosować konktetną, celową i skuteczną terapię. 

https://www.terapiamanualna.net.pl/,https://debski-terapiamanualna.pl/.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.