Metoda McKenziego- w leczeniu chorób kręgosłupa i stawów obwodowych.

Metoda McKenziego- w leczeniu chorób kręgosłupa i stawów obwodowych.

Metoda McKenziego jest to system diagnostyczno-terapeutyczny znany i stosowany na całym świecie. Twórcą tej metody jest nowozelandzki fizjoterapeuta Robin McKenzie.  Oparta jest ona na EBM (Evidence Based Medicine – Medycyna Oparta na Faktach, czyli zgodna z wiedzą naukową) oraz zgodna jest z anatomią, fizjologią oraz biomechaniką kliniczną.  Zaletą tej metody jest usuwanie nie tylko aktualnych dolegliwości bólowych ale i przyczyn ich powstawania. Idąc dalej zmniejsza badź minimalizuje ryzyko powstawania ewentualnych nawrotów choroby. Fizjoterapeuta po dokładnej analizie problemu dobiera jedno ćwiczenie oraz konkretne wytyczne dostosowane do schorzenia danego pacjenta. 

Pacjent otrzymawszy szczegółowe instrukcje wykonuje swoje zalecenia samodzienie w domu ale również np. w trakcie przerwy w pracy. Nie jest potrzebny specjalny strój, sprzęt, a ćwiczenia są na tyle proste i dobrane indywidualnie, że każdy ma możliwość ich realizacji. Dzięki temu pacjent aktywnie uczestniczy w procesie rehabilitacji bez konieczności częstych wizyt u fizjotrapeuty. 

Cechą główną metody jest szczegółowy i wnikliwy wywad, dzięki któremu otrzymujemy precyzyjne dane dotyczące problemu pacjenta. Na ich podstawie jesteśmy w stanie postawić diagnozę i zapropnować plan terapeutyczny oparty na precyzyjnym instruktarzu wraz z ćwiczeniem głównym do samodzielnego wykonywania przez pacjenta.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

https://www.mckenzie.pl/

 

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.