Staw krzyżowo- biodrowy

Staw krzyżowo- biodrowy

Staw krzyżowo- biodrowy jest połączeniem maziowym. Ruchy w nim ograniczone są przez napiętą torebkę stawową oraz silne więzadła podobnie jak w stawie półścisłym. 

Więzadła stawu krzyżowo- biodrowego:

- więzadła krzyżowo- biodrowe przednie stablizują staw od przodu,

- więzdła krzyżowo- biodrowe tylne, krzyzowo- biodrowe międzykostne oraz więzadło biodrowo- lędźwiowe stabilizują obręcz miedniczną od tyłu.

W pozycji stojącej powyższe więzadła biorą udział w mocowaniu kości krzyżowej między kośćmi miednicznymi.

Więzadło krzyżowo- guzowe  krzyżowo- kolcowe stabilizują oba stawy krzyżowo- bodrowe oraz zapobiegają nadmiernemu pochyleniu miednicy ku tyłowi.

Ból w stawie krzyżowo- biodrowym może być wywołany przewlekłym stanem zapalnym i zmianami zwyrodnieniowymi lub może wynikać z urazu sportowego.

Przyczyną nadmiernej ruchomości w stawie krzyżowo- biodrowym może być zmniejszone napięcie więzadeł, ciąża lub niestabilność więzadłowa zależna hormonalnie.

Objawem dysfunkcji stawu krzyżowo- biodrowego może być zablokowanie stawu (przeciążenie, nadmierny wysiłek, skok na wyprostowane kończyny).  Manifestuje się to bardzo intensywnym bólem występującym podczas większości wykonywanych ruchów.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

 

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.