Zespół otworu łopatki

Zespół otworu łopatki

Więzadło poprzeczne łopatki może ulec skostnieniu i zmienić wcięcie łopatki w kanał kostny, nazywany otworem łopatki. Może to prowadzić do ucisku na nerw nadłopatkowy, który przechodzi przez otwór łopatki. Czynne ruchy obrotowe ramienia drażnią uciskany nerw i wywołują charakterystyczne objawy nazywane zespołem ucisku nerwu nadłopatkowego.

Do najczęstszych objawów należą osłabienie siły mięśniowej i zanik mięśni unerwianych przez nerw nadłopatkowy czyli mięśni: nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.