Złamania kości ramiennej.

Złamania kości ramiennej.

Złamania końca bliższego kości ramiennej stanowią około 4-5% wszystkich złamań. Wystepują one głównie u osób starszych, przy upadku na wyprostowane ramię lub bezpośrednio na staw ramienny.

Wyróżnia się trzy główne typy złamań:

- zewnątrzstawowe- występują na wysokości szyjki chirurgicznej,

- wewnątrzstawowe- występują na wysokości szyjki anatomicznej.

Złamaniom tym często towarzyszą uszkodzenia naczyń krwionośnych, zaopatrujących głowę kości ramiennej. W wyniku uszkodzenia naczyń może dojść do pourazowej martwicy niedokrwiennej. 

Oprócz złamań końca bliższego wyróżnia się złamania w obrębie trzonu i końca dalszego kości ramiennej. Złamania trzonu kości ramiennej często związane są z uszkodzeniem nerwu promieniowego, przebiegającego w bruździe nerwu promieniowego.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.