Terapia manualna metodą Kaltenborn- Evjenth cz.III

Terapia manualna metodą Kaltenborn- Evjenth cz.III

W terapii manualnej stawów wyrażenie trakcja oznacza bierne działanie translatoryczne, które w wyniku ciągu prowdzi do oddalenia jednej kości od drugiej. Trakcja wykonywana jako test stanowi część gry stawowej. W terapii manulanej stawów trakcję przeprowadza się prostopadle do płaszczyzny leczniczej.

Termin ślizg w terapii manualnej stawów jest określeniem biernego, translatorycznego przesunięcia kości, które prowadzi do prostoliniowego ślizgu pomiędzy powierzchniami stwowymi. Ślizg jako test stanowi element gry stawowej.  W terapii manulanej stawów ślizg będzie wykonywany zawsze równolegle do płaszczyzny leczniczej. Mobilizację hypomobilnego stawu przy pomocy ruchu ślizgowego wykonuje się w kierunku ograniczenia tego ruchu. Ważne jest więc wyznaczenie tego kierunku. 

Badanie ślizgu w stawie to zabieg manualny polegający na przeprowadzeniu ruchów translatorycznych we wszystkich kierunkach badanego stawu.

https://www.terapiamanualna.net.pl/,https://debski-terapiamanualna.pl/.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.