Urazy stawu barkowo- obojczykowego.

Urazy stawu barkowo- obojczykowego.

 W wyniku upadku na okolicę naramienną lub wyprostowane ramię często dochodzi do zwichnięć stawu barkowo- obojczykowego i uszkodzenia więzadła kruczo- obojczykowego. Przy uszkodzeniach więzadła dochodzi do przemieszczenia końca barkowego obojczyka ku górze, a w konsekwencji ruchy obojczyka stają się niezależne od ruchów łopatki. Obojczyk może zostać przemieszczony do dołu (powodując bolesność), a następnie może on powrócić (odskoczyć) do góry, w wyniku zmniejszonego nacisku (objaw klawisza). 

Klinicznie wyróżnia się trzy stopnie uszkodzenia stawu barkowo- obojczykowego w zależności od stopnia uszkodzenia więzadła (klasyfikacja wg Tossy):

Tossy 1- gdy więzadło barkowo- obojczykowe i więzadło kruczo- obojczykowe są naprężone, ale nie rozerwane.

Tossy 2- gdy więzadło barkowo- obojczykowe jest rozerwane, a staw jest podwichnięty.

Tossy 3- gdy obydwa więzadła są rozerwane, z pełnym przemieszczeniem w stawie barkowo- obojczykowym.

https://www.terapiamanualna.net.pl/,https://debski-terapiamanualna.pl/.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

 

 

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.