Szukamy dobrego fizjoterapeuty

Szukamy dobrego fizjoterapeuty

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło fizjoterapeuta, masażysta bądź inne pokrewne terminy wyskakuje nam sporo ogłoszeń, z których większści bije przekaz gwarancji usług na najwyższym poziomie. To znak naszych czasów. Mnogość fachowców z przeróżnych dziedzin oczywiście z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, certyfikatami i proporcjonalną często nieracjonalną stawką za usługę. Jak zatem w tej sytuacji nie dać się nabić w butelkę i dokonać dobrego wyboru.

Sprawa nabiera powagi gdy chodzi o nasze zdrowie. Tu nie ma miejsca na przypadek, który w konsekwencji może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Szukając dobrego fizjoterapeuty warto zastosować starą sprawdzoną metodę czyli tzw pocztę pantoflową w postaci naszej rodziny i znajomych. Być może mieli oni styczność z fizjoterapeutą, który wybawił ich z kłopotu zdrowotnego dając świadectwo swoich umiejętności. Jesli nie pozostaje nam poszukać w Internecie. Czym warto się kierować przeglądając poszczególne oferty?. Dobry fizjoterapeuta to taki, który rozumie potrzebę ciągłego rozwoju zawodowego czyli uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach, kursach. Posiadane na stronie internetowej dyplomy dostępne do wglądu na pewno są dużym atutem. Pamiętajmy jednak, że kurs kursowi nierówny. Na rynku medycznym istanieje sporo szkoleń, które są zbyt krótkie lub przedstawiają słabą wartość merytoryczną, a ich ukończenie nie czyni z fizjoterapeuty specjalisty. Daltego też dokładnie sprawdzajmy treść widniejących na stronach certyfikatów i szukajmy tych fizjoterapeutów, którzy zachowują pewną ciągłość i kończą dla przykładu cykl szkoleń z danej dziedziny zdając egzamin i uzyskując tytył specjalisty. W świecie fizjoterapii światowej istaniej kilka uznanych metod terapeutycznych np.: Mc Kenziego, Cyriaxa, Maitlanda, Kaltenborna- Evjenta, Bobath. Posiadanie dyplomu ukończnia jednej z tych metod (a cykl szkoleń to 150-400 godzin) potwierdza z pewnością, że mamy doczynienia z dobrym fizjoterapeutą.

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.