Urazy stawu ramiennego.

Urazy stawu ramiennego.

Staw ramienny jest stawem kulistym wolnym o największym zakresie ruchów spośród wszystkich stawów człowieka, a jednocześnie jest stawem najbardziej wrażliwym na uszkodzenia. Powierzchnie stawowe tworzą: głowa kości ramiennej oraz wydrążenie stawowe łopatki. Powierzchnia stawowa głowy kości ramiennej jest ok. trzy, cztery razy większa od powierzchni stawowej wydrążenia stawowego łopatki. Aby zmniejszyć te dysproporcje, wydrążenie stawowe jest nieco pogłębione przez obrąbek stawowy. Duża różnica między wielkością powierzchni stawowych powoduje zwiększenie zakresu ruchów w stawie ramiennym, kosztem jego stabilizacji.

Zwichnięcia w stawie ramiennym występują często i stanowią ok 45% wszystkich zwichnięć. Najczęściej dochodzi do przemieszczenia głowy kości ramiennej do przodu lub do przodu i dołu, w wyniku wymuszonego, nadmiernego obrotu na zewnątrz przy uniesionym ramieniu.

Struktóry warażliwe na ewentualne urazy to:

- pierścień rotatorów- przyczepy mięśni: nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego, obłego mniejszego, podłopatkowego do końca bliższego kości ramiennej

- przestrzeń podbarkowa z kaletką podbarkową i podnaramienną.

fizjoterapeuta łódź, terapeuta manualny łódź, dobry fizjoterapeuta łódź, osteopata łódź, gabinet rehabilitacji łódź

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.