Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe.

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe.

Mięśniowo- powięziowe punkty spustowe są bezpośrednio wyzwalene przez ostre lub przewlwkłe przeciążenie, ostre naciągnięcie lub bezpośredni uraz mięśnia. Pośrednio nowe punkty spustowe mogą się tworzyć na bazie już istniejących punktów spustowych. 

Przewlekłe przeciążenia powstają podczas monotonnych czynności zawodowych lub wielogodzinnej aktywności pojedynczych grup mięśniowych. Do długotrwałych obciążeń mechanicznych mięśni mogą prowadzić jednostronne obciążenia jak np. różnice długości kończyn dolnych i boczne skrzywienie kręgosłupa.

Przewlekłe przeciążenia często przyczyniają się do powolnego powstawania mięśniowych punktów spustowych, zwłaszcza wtedy, kiey powtarzane ruchy lub przyjmowanie stale takiej samej pozycji ciała powoduje w mięśniu ciągłe pobudzanie tej samej jednostki motorycznej. 

Ostre naciągnięcia najczęściej zdarzają się w sporcie, zwłaszcza w tych dyscyplinach sportowych, które wymagają dużych zakresów ruchu.

Pierwotne punkty spustowe powodują ból z przeniesienia. W obszarze tym, w którym występuje ból przeniesiony, mogą tworzyć się nowe mięśniowe punkty spustowe tzw satelitarne punkty spustowe.

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.