kinesiotaping
kinesiotaping
Kinesiotaping, czyli plastrowanie – taping na ból
Kinesiotaping to metoda polegająca na oklejaniu ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Taśmy te nie krępują ruchów są stworzone z bawełny, a ich grubość i struktura przypominają ludzką skórę.
Metoda plastrowania
Metoda została opracowana w latach 70-tych przez dr Kenzo Kase. Popularność zyskała dzięki występom znanych sportowców na międzynarodowych zawodach transmitowanych przez telewizję. Kinesiotaping oddziałuje bezpośrednio na skórę, a konkretnie na receptory bólu, a także na układ limfatyczny, mięśnie i stawy. Opiera się na ruchu i zawartym w organizmie procesie samo-leczenia, dlatego jego działanie jest długotrwałe.
Ograniczenia przy stosowaniu metody kinesiotapingu
Metoda ta nie ogranicza ruchów i nie utrudnia wykonywania dotychczasowych czynności oraz prowadzenia dotychczasowego stylu życia. Kinesiotaping redukuje ból, rozluźniania napięte mięśnie oraz zwiększa zakres aktywności fizycznej.
Popularność plastrowania
Kinesiotaping jest zabiegiem szeroko rozpowszechnionym i lubianym przez pacjentów właśnie ze względu na bezpośrednie bodźcowanie skóry i związany z tym efekt korekcji.
O czym warto pamiętać i wiedzieć przy stosowaniu kinesiotapingu
W terapii kluczowe jest odpowiednie dobranie sposobu aplikacji wraz z dawkowaniem napięcia taśmy. Kolory taśm wbrew opinii pacjentów nie mają znaczenia poza wrażeniami estetycznymi.
Tagi: kinesiotaping, plastrowanie łódź, taping lodz, kinesiotaping barku, kinesiotaping kręgosłupa