kinesiotaping

kinesiotaping

Kinesiotaping, czyli plastrowanie – taping na ból

Kinesiotaping to metoda polegająca na oklejaniu ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Taśmy te nie krępują ruchów są stworzone z bawełny, a ich grubość i struktura przypominają ludzką skórę.

Metoda plastrowania

Metoda została opracowana w latach 70-tych przez dr Kenzo Kase. Popularność zyskała dzięki występom znanych sportowców na międzynarodowych zawodach transmitowanych przez telewizję. Kinesiotaping oddziałuje bezpośrednio na skórę, a konkretnie na receptory bólu, a także na układ limfatyczny, mięśnie i stawy. Opiera się na ruchu i zawartym w organizmie procesie samo-leczenia, dlatego jego działanie jest długotrwałe.

Ograniczenia przy stosowaniu metody kinesiotapingu

Metoda ta nie ogranicza ruchów i nie utrudnia wykonywania dotychczasowych czynności oraz prowadzenia dotychczasowego stylu życia. Kinesiotaping redukuje ból, rozluźniania napięte mięśnie oraz zwiększa zakres aktywności fizycznej.

Popularność plastrowania

Kinesiotaping jest zabiegiem szeroko rozpowszechnionym i lubianym przez pacjentów właśnie ze względu na bezpośrednie bodźcowanie skóry i związany z tym efekt korekcji.

O czym warto pamiętać i wiedzieć przy stosowaniu kinesiotapingu

W terapii kluczowe jest odpowiednie dobranie sposobu aplikacji wraz z dawkowaniem napięcia taśmy. Kolory taśm wbrew opinii pacjentów nie mają znaczenia poza wrażeniami estetycznymi.

Tagi: kinesiotaping, plastrowanie łódź, taping lodz, kinesiotaping barku, kinesiotaping kręgosłupa

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.