trening funkcjonalny

trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny oparty jest na systemie wzorców ruchowych oceniających możliwości funkcjonalne organizmu. Analiza pozwala zidentyfikować asymetrie i ograniczenia występujące w układzie ruchu, które to mogą niekorzystnie wpływać na ergonomię ruchu, podwyższać ryzyko wystąpienia ewentualnych urazów lub zmian strukturalnych w organizmie. Po dokonaniu oceny ustalamy drogę działania terapeutycznego, korygującego mając za cel przywrócenie  prawidłowych wzorców ruchowych.

Zastosowanie treningu funkcjonalnego

Trening funkcjonalny znalazł szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jest szeroko wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, trafił również do fitness klubów, siłowni, a także stanowi jedną z alternatyw procesu rehabilitacji.

Zalety treningu funkcjonalnego

Zalety treningu funkcjonalnego to:

  • Identyfikacja słabych ogniw stanowiących o asymetriach,
  • Obniżenia możliwości wystąpienia urazów, kontuzji,
  • Prosty system ćwiczeń korekcyjnych,
  • Indywidualizacja programu terapeutycznego.

 

Tagi: trening funkcjonalny, zalety treningu funkcjonalnego, zastosowanie treningu funkcjonalnego, metoda treningu funkcjonalnego, trening funkcjonalny Łódź, trening funkcjonalny lodz

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.