dry needling

dry needling

Dry needling, czyli sucha igłoterapia zwana potocznie igłowaniem

Dry needling to angielska nazwa terapii suchą igłą, funkcjonuje również termin suche igłowanie. Metoda polega na nakłuwaniu igłą akupunkturową o określonej długości i grubości. Metoda szczególne zastosowanie ma w przypadku ostrego bądź przewlekłego bólu mięśniowo- powięziowego związanego z występowaniem tzw. punktów spustowych. Za przyczynę powyższych dolegliwości uznaje się przeciążenie układu ruchu, stres, napięcia emocjonalne, ewentualny niedobór ważnych mikro i makroelementów.

Dlaczego sucha igłoterapia działa?

Wbicie igły w obrębie bolesnego punktu spustowego powoduje reakcję drżeniową- charakterystyczne uczucie skurczu pasma mięśniowego, które w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia napięcia, rozluźnienia i w końcowym efekcie zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Czy dry needling jest zabiegiem bolesnym?

Zabieg suchego igłowania jest bezbolesny i bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go fizjoterapeuta, bądź specjalista. Nakłucie bolesnego punktu spustowego może powodować rodzaj dyskomfortu z odczuciem mrowienia, rozpierania.

Skuteczność metody igłowania

Zabieg igłowania jest bardzo skuteczny w walce z bólem w obrębie tkanek miękkich, stanowi dobrą alternatywę dla innych metod i technik terapeutycznych, takich jak terapia manualna.

Tagi: dry needling, dry needling Łódź, dry needling lodz, sucha igłoterapia, sucha igłoterapia łódź, sucha igłoterapia lodz, igłowanie, suche igłowanie, terapia suchą igłą

  • Gabinet Pana Tomka poleciła mi znajoma, której Pan Tomek także pomógł w zmaganiach z bólem. Nabawiłam się urazu kręgosłupa, który mocno ograniczył moją sprawność. Dokładne badanie, trafna diagnoza i przede wszystkim szybka poprawa zdrowia!  Naprawdę wszystkim szczerze polecam wizytę u tego Specjalisty!

  • Od pewnego czasu, mój kręgosłup i staw biodrowy, nie pozwalały na normalne poruszanie się i spacery. Po serii zabiegów odczuwam znaczną poprawę, ból nie jest już tak uciążliwy, poruszam się dużo sprawniej. Pan Tomek to świetny fachowiec, prawdziwy profesjonalista. Polecam wszystkim. Dziękuję również za miłą i przyjazną atmosferę. 

  • Jestem sportowcem, który ma za sobą parę poważnych kontuzji. Po serii zabiegów moje kolano jest znacznie sprawniejsze. Mogę nadal uprawiać sport. Doskonała opieka i zabiegi na najwyższym poziomie pozwoliły uniknąć operacji. Dziękuję.